Pompa zębata przynależy do pomp typu wyporowych rotacyjnych. Pompy zębate rozróżniamy w dwóch różnych typach, w obydwóch z nich zazębienie jest układane w inny sposób, są to typy o układzie:
• Wewnętrznym,
• Zewnętrznym.

Pompa zębata – zewnętrzna i wewnętrzna

Pompy zębate drugiego, zewnętrznego typu polegają na rotacji dwóch jednakowo wyglądających kół zębatych, które to są ułożone w możliwie jak najściślejszy sposób we wnętrzu całej pompy. Ciecz znajdująca się w środku komory naszego urządzenia jest za pomocą naszych kół zębatych zagarniana bez przeszkód ku przestrzeni znajdującej się dogłębnie pomiędzy zębatkami naszych kół następnie które są one transportowane wręcz aż do komory tłocznej całej pompy, oczywiście pod uwagę biorąc cała pompa nie napędzana zostaje sama z siebie tylko jedno z kół jest rozkręcane poprzez czynniki znajdujące się poza naszą pompą.

Pompa zębata – charakterystyka

Pompy zębate należą do pomp które to charakteryzują się prostą konstrukcją, niewielkim stopniem skomplikowania działania niemniej jednak idącej w parze z tym dużą niezawodnością. Pompy te należą do pomp o stałej wydajności. Ciśnienie które znajduje się we wnętrzu komory ssawnej pompy zębatej oscyluje w granicach od niecałych 4 aż do prawie 30 megapaskali. Wydajność rzeczywistą naszych pomp zębatych możemy zmierzyć zestawiając ze sobą biegłość naszej pompy oraz jej wydajność teoretyczną w iloczynie.

Ilość obrotów jakie mogą przeprowadzić pompy zębate

wynosi aż mnóstwo przeróżnych a także mieszczą się one w dużym przedziale od blisko 500 do aż powyżej 4000 obrotów na minutę. Wydajność naszej pompy jest zależna głównie od przede wszystkim jednego czynnika. Jest to podwyższona temperatura cieczy znajdującej się wewnątrz naszej komory ssawnej.

Rekomendacja

Nasza firma all-pumps.pl może pochwalić się niezawodnością na rynku pomp zębatych oraz bezkonkurencyjną możliwością wyboru pompy na swoje własne potrzeby w związku posiadanym przez nas ogromnym asortymentem. Kupiona u nas pompa zębata na pewno państwa nie zawiedzie!

solv
ith