Jak wnieść styl prowansalski do mieszkania?
Chcąc wprowadzić styl prowansalski do swoich domów musimy wiedzieć, że aranżacje w tym stylu wymagają dużej przestrzeni oraz wystarczająco dużo światła, inaczej nie prezentują się już tak efektownie.
Nie oznacza to że nie można przemycić jakiś elementów stylu prowansalskiego do ciasnego mieszkania w mieście. Nie powinno się wtedy jednak z nimi przesadzać by nie wykonać parodii aranżacji w stylu prowansalskim.
Mając niewielkie mieszkanie, powinniśmy zadecydować się na bardziej minimalistyczne rodzaje mebli, które jedynie łagodnie nawiązują do stylu prowansalskiego żłobieniami albo łagodną ornamentyką.
Styl prowansalski charakteryzuje się podtrzymaniem jasnej kolorystyki, co z pewnością zwiększy optycznie ciasne wnętrze i nada mu świeżości. Na skutek użyciu kilku dodatków , pasującej zastawy stołowej i tekstyliów, uzupełnimy wystrój oraz nadamy mu prowansalskiego szlifu, nie przesadzając z aranżacją .
Cechy charakterystyczne stylu prowansalskiego
Jak sama nazwa wskazuje styl prowansalski pochodzi z regionu Prowansji w południowej Francji. Umeblowanie w stylu prowansalskim mają okrojoną, ale bardzo charakterystyczną ornamentykę. Są tłoczone lub frezowane, czasem z rzeźbiarskimi smaczkami nawiązującymi do natury. Przede wszystkim do roślin występujących w regionie Prowansji takich jak witki oliwne, lawenda, bądź winorośle.

solv
ith