Panele laminowane

Panele są niezwykle proste do samodzielnego ułożenia. Nie wymagają dodatkowego cyklinowania czy też lakierowania. Są niezwykle trwałe i absolutnie niekłopotliwe w przypadku długotrwałej eksploatacji. Również jeśli chodzi o cenę, należą one do jednych z najbardziej cenowo przystępnych materiałów służących do wykańczania wnętrz.

Podłoga w przedpokoju

Jeżeli chodzi o podłogę w przedpokoju, to musi ona wytrzymać nader intensywne zużycie, a zarazem estetycznie wyglądać. Możemy ją wykończyć z użyciem terakoty, panelów podłogowych, gresu bądź też stworzyć tak zwaną posadzkę przemysłową.

Jednak patrząc na cenę warto nie decydować się na najtańsze możliwe modele Wynika to z faktu, że do przedpokoju o wiele bardziej potrzebne nam będą panele powstałe z materiału należytej jakości, odporny na wilgoć i posiadający odpowiednio wysoką klase ścieralności. Do tego typu klasy paneli należą miedzy innymi te panele o klasie AC4 i AC5.

podłoga w przedpokoju

Niezwykle ważna jest również grubość paneli. Najtańsze panele mają grubość 6 i 7 minimetrów co czyni je najtańszą opcją, jest to również najmniej wytrzymała możliwość. Naprawdę solidne panele posiadają grubość oscylującą w co najmniej 8-10 mm. Ponadto należy pamiętać, że panele nie najlepiej izolują akustycznie, dlatego warto pod nimi zawsze położyć odpowiednią warstwę izolacyjną.

i-kronopol-panele-podlogowe-ferrum-alfa-d3512-dab-zorba

Przy wielu swoich zaletach, warto wspomnieć również o wadach do których należy fakt, że są niechybnie śliskie, a w dodatku łatwo się elektryzują przez co przyciągają znaczne ilości sierści zwierzęcej. I choć plus braku lakierowania i cyklinowania jest widoczny, to jednak po latach eksploatacji, nasza podłoga w przedpokoju nie będzie zdatna do odnowienia, stąd konieczna będzie jej wymiana.