Jeżeli chodzi o podłogę w przedpokoju, to musi ona wytrzymać nader intensywne zużycie, a zarazem estetycznie wyglądać. Możemy ją wykończyć z użyciem terakoty, panelów podłogowych, gresu bądź też stworzyć tak zwaną posadzkę przemysłową.

Panele laminowane

Panele są niezwykle proste do samodzielnego ułożenia. Nie wymagają dodatkowego cyklinowania czy też lakierowania. Są niezwykle trwałe i absolutnie niekłopotliwe w przypadku długotrwałej eksploatacji. Również jeśli chodzi o cenę, należą one do jednych z najbardziej cenowo przystępnych materiałów służących do wykańczania wnętrz.

panele-laminowane

Jednak patrząc na cenę warto nie decydować się na najtańsze możliwe modele Wynika to z faktu, że do przedpokoju o wiele bardziej potrzebne nam będą panele powstałe z materiału należytej jakości, odporny na wilgoć i posiadający odpowiednio wysoką klase ścieralności. Do tego typu klasy paneli należą miedzy innymi te panele o klasie AC4 i AC5. Niezwykle ważna jest również grubość paneli. Najtańsze panele mają grubość 6 i 7 minimetrów co czyni je najtańszą opcją, jest to również najmniej wytrzymała możliwość. Naprawdę solidne panele posiadają grubość oscylującą w co najmniej 8-10 mm. Ponadto należy pamiętać, że panele nie najlepiej izolują akustycznie, dlatego warto pod nimi zawsze położyć odpowiednią warstwę izolacyjną. Przy wielu swoich zaletach, warto wspomnieć również o wadach do których należy fakt, że są niechybnie śliskie, a w dodatku łatwo się elektryzują przez co przyciągają znaczne ilości sierści zwierzęcej. I choć plus braku lakierowania i cyklinowania jest widoczny, to jednak po latach eksploartacji, nie będziemy mogli odnowić swojej podłogi inaczej niż poprzez jej wymianę.

solv
ith