Zdołałoby się wydawać, że ściany w sypialni nie potrzebują dekorowania, skoro spędzamy tam czas tylko idąc spać. Nic bardziej mylnego – w schludnie urządzonym wnętrzu przyjemniej się zasypia!
Bez względu na to, jakie warianty wykończenia ścian w pokoju sypialnym bierzemy pod uwagę, w większości chodzi nam o ściane za łóżkiem (za jego zagłówkiem). Z jakiej przyczyny? Ponieważ zazwyczaj ustawiamy łóżko w taki sposób, żeby wchodząc do pokoju dostrzec je w pełni, a co za tym idzie – tworzymy pomieszczenie tak, żeby ozdoby skupiały się dookoła niego – a całość była widoczna przez otwarte drzwi z korytarza.http://dekoracjawdomu.pl/ W jaki więc sposób ozdobić ściany w pokoju sypialnym?
Ściana w sypialni zamalowana farbą
Malowanie farbami to najprostszy i najszybszy sposób na ich udekorowanie – jedynie w sytuacji oczywiście malujemy całą ściane tym samym kolorem (czy też nawet każdą ze ściany różnym, natomiast bez podziałów w obszarze jednej płaszczyzny). Jakie kolory powinniśmy selekcjonować do sypialni? Jasne i stonowane, które|jakie będą sprzyjały relaksowi? Nie do końca – to, w jakim środowisku czujemy się odpowiednio, jest albowiem kwestią subiektywną i nie powinniśmy w tej materii ulegać naciskom. W sytuacji gdy kochacie wnętrza pastelowe – pomalujcie sypialnię pastelami, jeśli zawsze śniliście o czarnej ścianie za łóżkiem – podobnie należy się tego trzymać. Tylko w kwestii czerwonego odcienia sugerowalibyśmy stosowanie go z umiarem – dowiedziono, iż bycie w pomieszczeniach o czerwonych ścianach wzbudza agresję.

solv
ith