Opryszczka na ustach to troska nie tylko kobiet ale też mężczyzn. Zazwyczaj pojawia się w okolicy ust w postaci małych pęcherzyków wypełnionych płynem na powierzchni skóry. Infekcja może uzewnętrznić się w najmniej oczekiwanym momencie powodując ból, świąd tudzież odpychający wygląd. Odpowiedź na pytania czym jest wirus HSV oraz jakie są sposoby na opryszczkę znajdziecie w poniższym wpisie/artykule.

Czym jest HSV ?

HSV, tudzież dosłownie Herpes simplex virus to wirus, jaki powoduje opryszczkę. Zarażenie nim jest w miarę powszechne zaś w większości przypadków nastąpiło już w dzieciństwie. Ludzie są jedynymi nosicielami wirusa opryszczki. Ponadto nie istnieje ani jeden sposób na ochronę przed zarażeniem. Wirus HSV przenoszony jest drogą kropelkową. Jednokrotne zakażanie sprawia, że jesteśmy nosicielami wirusa przez całe życie. Opryszczkę trzeba kurować i zadbać o to, żeby nie powracała. Niestety w momencie osłabienia organizmu wirus cyklicznie zostaje uaktywniony powodując nawrót choroby.

Wp-cosmetics.pl?

Domowe sposoby na opryszczkę to mit. Smarowanie wykwitów pastą do zębów, roztworem octu albo przecieranie cebulą może sprawić rozsianie się wirusa! Ponadto, w przeciwieństwie do specjalistycznych środków, domowe specyfiki nie zapobiegają nawrotom choroby.
Walkę z opryszczką wypada począć w chwili wystąpienia pierwszych objawów tj. napięcie, świąd i pieczenie skóry. Aby zminimalizować okres trwania infekcji powinno się aplikować preparaty wysuszające i chroniące przed nawrotem choroby. Warto skierować uwagę, czy krem na opryszczkę zawiera spiralin, którego właściwości pomagają w walce z wykwitami skórnymi.
Innym sposobem na opryszczkę są dostępne na receptę środki farmaceutyczne pozwalają na hibernacja wirusa. Stosowanie kilkumiesięcznej terapii lekiem antywirusowym zminimalizuje częstość występowania opryszczki, tudzież jest rzeczą przypuszczalną że nawet zapomnimy o nawrocie infekcji na dłuższy czas.

Profilaktyka, czyli jak troszczyć się o usta narażone na infekcję.

Niestety jeszcze nie istnieje środek na całkowite wyleczenie opryszczki. Jednak naukowcy właśnie pracują nad szczepionką przeciwko wirusowi HSV. Do tego czasu można zadbać o wsparcie układu odpornościowego, co z pewnością zminimalizuje zagrożenie wystąpienia opryszczki. Ciekawą alternatywą jest również krem przeciwko opryszczce Spirularin, który chroni usta przed szkodliwymi czynnikami tj. promienie uv a także przed zimnem. Ponadto jest to kosmetyk bezzapachowy, bezbarwny, zawierający naturalne kompozycje (masło shea, olejek jojoba, Spiralin). Pielęgnacja tym kremem minimalizuje niebezpieczeństwo wystąpienia infekcji i równocześnie dba o odpowiednie nawilżenie ust.

solv
ith